Про деградацію Інтернету з сумом…

Сучасний Інтернет деградує. І чим далі, тим більше ця деградація посилюється. Я переконаний, що причина цього – у розвитку соцмереж та сервісів, які пропонують користувачам готові узагальнені продукти. Як наслідок – вже не потрібно докладати власних зусиль для створення особистого простору у всемережжі.

Ще десять років тому середньостатистичний мешканець Інтернету мав мати певний рівень інтелекту. Спілкування на форумах вимагало знання bb-кодів; файловий обмін – вміння користуватися FTP; обмін миттєвими повідомленнями – знання базових протоколів та вміння їх налаштовувати. Для створення власної сторінки чи сайту, потрібні були базові знання HTML, вміння працювати з зображеннями, наявність творчого мислення. В результаті Інтернет був яскравим, різноманітним та цікавим. Зараз же всемережжя все більше нагадує цифрову казарму. Надання користувачам готових сервісів стирає відбиток особистості. Сторінка в соцмережі чи канал в Телеграмі, не несуть того, що раніше несли сайти. До того ж, відсутність необхідності докладання творчих зусиль для створення особистого простору у Інтернеті, призвело до того, що Інтернет став доступним майданчиком для особистостей з відверто низьким рівнем інтелекту. Як наслідок – купа сміттєвого контенту для дебілів.

Особистої уваги варті численні короткі “відосікі”. Це верх дебілізації! Зміст для подібного формату контенту має бути максимально простим та нетривалим у часі. Рух до словникового запасу та рівня Еллочкі-Людожерки з безсмертного твору Ільфа та Петрова в дії.

Соцмережі майже замінили старі, добрі форуми. Як наслідок – фактична неможливість обирати формат, тон та  правила спілкування, які б влаштовували. Натомість маємо стандартизовану, ліберастичну модерацію. Я вже не кажу, що публікуючи контент у соцмережах, ми фактично передаємо права на нього третій стороні. На відміну від власного сайту, ваш допис може зникнути внаслідок порушення якихось там ліберастичних стандартів.

Особисто мене це вже давно не жартома напрягає. Відверто кажучи, я сумую за старим, “ламповим” всемережжям.

Саме тому, я вирішив звести присутність у глобальних сервісах до мінімуму. З російськими соцмережами я простився ще у 2014 році; у Twitter мене, дякувати Богу, не було; з Instagram я теж давно простився, як з абсолютно мені не цікавим. Залишився Facebook. Але прийшла і його черга.

Я мінімалізую свою присутність у Facebook, зосередившись, як колись, на розвитку власного сайту. Відтепер в Facebook я публікуватиму виключно посилання на матеріали власного проекту. Також я максимально почистив свій профіль у Facebook від світлин, дописів та коментарів. Отже, прошу не ображатися, що від мене немає коментарів, репостів та публічних привітань з подіями з вашого життя. Інколи з’являтимуться дописи рекламного характеру, наприклад, дописи у яких я позначений та які мають на меті збір допомоги ЗСУ. Коментарі до репостів з “Пост Ворскли” у Facebook завжди будуть вимкнені, оскільки коментувати слід під матеріалом на тому майданчику, на якому матеріал розміщено.

Із радістю повертаюсь до класичного всемережжя!

Будь ласка, поширте цю публікацію. Дякуємо!

Залишити відповідь